KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

MOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

 

KURULUŞ


Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü; Otomotiv Teknolojileri ve Oto Boya Karoseri programları ile Otomotiv sektörünün gerek üretim ve gerekse satış sonrası hizmet kademelerinde ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünün çağın beklentilerini karşılayacak kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla iki yıllık eğitim veren bir Yükseköğretim Programıdır.

 

 

 

Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO bünyesinde faaliyet gösteren bölümümüz eğitimleri, işbirliği protokolü çerçevesinde Ford Otosan AŞ tarafından kurulan prototip atölyesi sayesinde uygulamalı olarak yürütülmektedir.

 

 

Bunun yanında başarılı öğrenciler, eğitimlerinin ikinci yıllarında, ülkemizde eşine az rastlanılacak bir uygulama ile Ford Otosan AŞ Fabrikası’ nda Staj ve İşletmede Mesleki Eğitim gibi uygulamalı eğitim şansı yakalayabilmektedirler.

 

 

 

Mezun öğrencilerimiz otomotiv üretim sanayii ve satış sonrası hizmetlerde istihdam imkanlarına ve daha da ötesinde aldıkları yüksek standarttaki uygulamalı eğitimle kariyer gelişimlerini istedikleri şekilde yönlendirebilirler.

 

 

 

 

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu