KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

 

KURULUŞ


Makina ve Metal Teknolojileri bölümü dünyada az sayıda örneği bulunan ülkemizde ise yeni hayata geçirilen endüstri ile bütünleşik mesleki eğitimin verildiği Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO bünyesinde ilk faaliyete geçen bölümdür. Bölüme bağlı programlarda öğrenim süresi 2 yıldır. İmalat sektörü için geniş bir istihdam olanağı sağlayan Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü sektör aktörleri ile beraber geliştirilmiştir. 

 

 

İmalat sektörü stratejik bir sanayi  olarak küresel düzeyde hızla değişen pazar ve rekabet koşulları nedeni ile sürekli ve dinamik bir gelişim içindedir. Okulumuz bünyesinde Ford Otosan A.Ş. Mesleki Eğitim Akademisi de bulunmakta ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

 

 

Eğitimlerimiz Ford Otosan tarafından kurulan Prototip Otomobil Üretim Atölyesinde uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz kayıt işlemleriyle beraber ileri teknolojide gerçek bir fabrikaya adım atmış olmakta ve tenik bilgi ile uygulamayı okuyarak, dinleyerek, görerek, uygulayarak öğrenirler.

 

Mesleki eğitim sonunda mezunlarımız teknik resim ile konstrüktif tasarım yaparak konvansiyonel ve gelişmiş bilgisayar kontrollü CNC tezgahlarınında makina parçalarının yapımı için gerekli beceri ve teknolojik bilgiyi kazanırlar. Mezunlarımız sektördeki eleman açığı ve yüksek standartlarda verdiğimiz eğitim sayesinde iş hayatına atılarak kariyer hedeflerine ulaşırlar.

 

 

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu