KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

 

Ülkemiz ve özellikle bölgemiz itibariyle Otomotiv devi şirketlerin üretim fabrikalarını içinde barındırmaktadır. Bu anlamda Kocaeli Üniversitemizin bölgedeki misyonu gereği önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlamda, Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulumuz, sektör talebi öncelikli ölçüt alınarak ve otomotiv alanında Mesleki Yeterlikler Kurumu’nun belirlediği Seviye 5 yeterliliklerini hedefleyen, uzmanlaşmış eğitimin sunulduğu programlardan oluşmaktadır. ilk olarak, Kocaeli Üniversitesi,  Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., Vehbi Koç Vakfı ve Gölcük Belediyesi işbirlikleriyle düzenlenen ve bir çok sektör temsilcisinin de bulunduğu 06.11.2011 tarihli geniş katılımlı bir çalıştay ile okulumuzun temelleri atılmış ve 14.05.2012 tarihli işbirliği protokolü ile hayata geçirilmiştir. Yoğun ve kararlı çalışmalarla Ağustos 2013’de inşaatı tamamlanan okulumuz ilk öğrencilerini 2013/2014 Güz yarı yılında alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 08.01.2014 tarihli açılış töreni ileSanayi-Üniversite-Yerel Yönetim ortaklığının kararlı ve güzel bir örneği olarak sergilenmiştir.

 

Okulumuzda 4 teknik ve 1 sosyal program bulunmaktadır. Açılan programlar, sektörün ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yönlendirmesi sonucu aşağıdaki akış ile belirlenmiştir.

 

Bununla birlikte, belirlenen programlara ait müfredat çalışmaları ise yine Kocaeli Üniversitesi (Bologna), Sektör alt birimleri ve Mesleki yeterlikler kurumunun belirlediği Seviye 5 yeterlilikleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

 

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu