KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

Ford Otosan Gölcük Fabrikasına ve Yeniköy Boyahanesine Uygulama Gözlem Ziyareti

FORD OTOSAN ve KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ arasındaki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde, 8 Mayıs 2015 Cuma günü organize edilen ziyarette Oto Boya ve Karoseri Bölümü Öğrencilerimiz Ford Otosan Gölcük Fabrikasına ve Yeniköy Boyahanesine teknik gezi ziyareti gerçekleştirdi.


Gölcük Fabrikasına gerçekleştirilen ziyarette öğrencilerimiz fabrikada yürütülen prosesler hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi alma fırsatı edindi. Kalıp imalatının yapıldığı Takım Kalıp bölümüne yapılan ziyaret ile başlayan gezi, sac parçaların şekillendirildiği Pres Alanında devam etti. Gerekli iş güvenlik ekipmanlarının sağlanmasının ardından araç gövdesinin oluşturulduğu Kaynak Alan bölümüne geçildi. En son olarak boyahaneden çıkmış araçların müşteriye tesliminden önceki aşama olan Montaj Hattı ziyaret edildi. Her bölümdeki uzman mühendisler, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.


Gölcük Fabrikası ziyareti ardından Ford Otosan Yeniköy Boyahanesi’ne geçildi. Ford Otosan Boyahane Alan Müdürü Sn. Mutlu Aycan ve Okulumuzdan Kim.Yük.Müh. Şehriban ÖNCEL' in organizasyonu ile gerçekleştirilen bu ziyarette de Oto Boya ve Karoseri Bölümü öğrencilerimiz, teorik olarak gördüğü birçok bilgiyi yerinde incelediler. Bunun yanı sıra boyahanede yeni teknoloji olanaklarını gözlemlediler. Gezi sonunda uzman mühendisler tarafından 3 WET sisteminin faydaları ve farklılıklarını anlatan bir sunum öğrencilerimize aktarıldı.

 

 

 

 

 

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu