KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

Oto Boya ve Karoseri Programında Seminerler Devam Ediyor

05.05.2016

 

Oto Boya ve Karoseri Programı Öğrencilerimiz, otomotiv üretiminde korozyona karşı koruma yöntemleri ve boya üretimi ile ilgili konularda tedarikçi firmalardan birebir eğitim almaya devam ediyor. Sektörün önde gelen firmalarından CHEMETALL ve BASF, Okulumuzda Oto Boya ve Karoseri programı öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerlere katıldı.

 

Seminerler sırasında CHEMETALL "Wax Teknolojisi ve Uygulaması", BASF ise "Boya Üretimi Temel Eğitimi" konularında bilgiler aktardı. "Wax Teknolojisi ve Uygulaması" konusunda CHEMETALL Yetkilileri Ali Yılmaz ve Fatih İpekçi, önemli bilgiler ve yeni teknolojilerden bahsetti. Otomotiv üretiminde korozyonun oluşma aşamasından başlayarak üretim esnasında kullanılan ürünlere kadar birçok konuda öğrencilerimize örnekler aktarıldı. "Boya Üretimi Temel Eğitimi" konusunda ise BASF Yetkilisi Fatih Bilgin, hayatımızın her alanında, hem estetik hem de koruma amaçlı, kullandığımız organik bir kaplama olan boyanın önemine değinerek üretimi hakkında bazı detaylar aktardı. Akabinde renk hazırlama ile ilgili uygulamalı kontrolleri aktardı.

 

Okulumuz Oto Boya ve Karoseri Programı ve Ford OTOSAN Yeni Projeler Birimi'nden Muharrem ALTIOĞLU' nun organizasyonu ile Ford OTOSAN Boyahane Alan Müdürlüğü desteği ile düzenlenen seminerler, öğrencilerimize güncel teknolojiler ile ilgili bilgi transferi açısından çok önemli katkılarda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu