KOU
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu
Güncel  
  • Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

 

PROGRAMIN AMACI ve Öğrenme ÇIKTILARI


Program 2 yıllık eğitim süresi içerisinde 4 yarıyıldan oluşan bir eğitim yapısına sahiptir.

Eğitim dönemi süresince edinilen bilgi, beceri ve davranış, üretim kademelerinde çalışma yapabilmek için temel becerileri oluşturur.

 

 

 

İmalat sektörü stratejik bir sanayi  olarak küresel düzeyde hızla değişen pazar ve rekabet koşulları nedeni ile sürekli ve dinamik bir gelişim içindedir. Okulumuz bünyesinde Ford Otosan A.Ş. Mesleki Eğitim Akademisi de bulunmakta ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Sanayi sektörünün üretim kademelerinde ihtiyaç duyduğu makine elemanlarının tasarımı ve üretimi, talaşlı ve talaşsız imalat tezgâhları, pnömatik ve hidrolik sistemler, CNC tezgâhları ve Cad-Cam programları konularında yeterli bilgi birikimi ve iş becerisine sahip gerekli ara eleman ihtiyacını karşılamak esas amaçtır.
Dersler ve ders içerikleri “Otomotiv Sanayi” temsilcileriyle beraber uygulamaya yönelik ihtiyaç duyulan mesleki bilgi birikimine sahip eleman yetiştirme üzerine düzenlenmiştir.


Mezunların İstihdam Profilleri  Mezunlar kamu sektöründe ve sanayide faaliyet gösteren fabrikaların ilgili bölümlerinde, mühendis ve teknisyen arasındaki ara eleman (tekniker) ihtiyacını karşılamak üzere yetiştirilmektedirler. Üst Derece Programlarına Geçiş  Mezunlarımızın DGS sınavı ile lisans programlarına geçişi mümkündür.


Öğrenciler az sayıda öğrencili sınıflar ve tam donanımlı laboratuvarlarda çok iyi ve kaliteli bir eğitim almalarının yanında Kocaeli Üniversitesi’nin sunduğu çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanına sahiptirler.

Web Master :

 

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu